Hoşgeldiniz: Prof. Dr. Necati Demir - www.necatidemir.net / www.necatidemir.tk
 Yeni Kullanıcı / Giriş Şu ana kadar 4750689 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007  
Menü

Benim Köşem
· Sunuş
· Bahtiyar Vahapzade
· Türk Ninnilerinin Dili
· Türkiye'nin Bekçisi
· Nevruz
· Pileki/Bileki
· Karatekin Gazi

Uyarı

Bu sitedeki yazılar, yazarının önceden izni olmadan elektronik, mekanik, fotokopi veya herhangi bir kayıt sistemiyle çoğaltılamaz, yayımlanamaz ve depolanamaz.


Ödüller
Gazi Üniversitesinden Yayın Ödülü
2012

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMEL DEĞERLERİ İLE TÜRK MİLLETİNİN MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ”NE HİZMET ÖDÜLÜ
2011

2010 Yılı Türk Halk Bilimine Hizmet Ödülü
2010

2008 Yılı Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü
2008

Dergi-Sempozyum

Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Araştırmaları Dergisi

Gazi Üniversitesi 1. Uluslararası Türkçe Eğitimi Sempozyumu

1. Uluslararası Türkçe Öğretimi Öğrenci Kongresi

Türkçe Araştırmaları Akademik Öğrenci Dergisi

Avrupa'ya Türk Göçü'nün 50. Yılında Türkiye - Avusturya İlişkileri Sempozyumu


www.wir-kinder.de
www.wir-kinder.de

Hit
Şu ana kadar
4750689
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007

Hava Tahmin
İstanbul Ankara
İzmir Antalya
Adana Bodrum

Google Arama
GoogleSigaraya HayırI. Uluslararası Avrupa’da İki Dilli Türk'lerin Ana Dili Eğitimi Çalıştayı
Kopenhag-Danimarka / 21-22 Şubat 2014Sayfa: 1/3

Kopenhag Üniversitesi ile Anadolu Dil ve Kültür Merkezinin ortaklaşa düzenledikleri I. ULUSLARARASI AVRUPA’DA İKİ DİLLİ TÜRK’LERİN ANA DİLİ EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI 21-22 Şubat 2014 tarihlerinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yapıldı.
Çalıştay’ın Türkiye yanı Prof. Dr. Necat Demir, Danimarka yanı Kopenhag Üniversitesinde Okutma olarak görev yapan Gülşat Bican tarafından organize edilmiştir.
I. Uluslararası Avrupa’da İki Dilli Türklerin Ana Dili Eğitimi Çalıştayı, 21 Şubat 2014 tarihinde Kopenhag Üniversitesi İnsani Bilimler Fakültesinin Konferans salonundaki “Açılış Konferansı” ile başlamıştır. Açılış Konferansı; Prof. Dr. Necat Demir, Okt. Gülşat Bican, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız’ın konuşmaları ile gerçekleştirilmiştir.
22 Şubat 2014 tarihinde ise I. Uluslararası Avrupa’da İki Dilli Türklerin Ana Dili Eğitimi Çalıştayı’nın oturumları gerçekleştirilmiştir.
Çalıştay, Avrupa’da yaşayan Türklerin Ana Dili eğitimi için en konular olan “Bugün ve Yarın Türkçe”, “Ana Dil Eğitiminin Çerçevesi”, “Dil Öğretim Modelleri”, “Ortak Öğretim Programı”, “Ders Öğretim Araçları”, “Ölçme ve Değerlendirme” başlıkları ile 6 oturum halinde gerçekleştirilmiştir.
Çalıştay’a Türkiye’den Prof. Dr. Necati Demir, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız, Prof. Dr. Firdevs Güneş, Prof Dr. Cemal Yıldız, Prof. Dr. Hayati Akyol, Doç. Dr. Gıyaseddin Aytaş, Doç. Dr. Belma Haznedar, Yrd. Doç. Dr. Gül Banu Duman; Fransa’dan Prof. Dr. Memet Ali Akıncı, Almanya’dan Prof. Dr. Havva Engin, İsveç’ten Doç. Dr. Birsel Karakoç, Azerbaycan’dan Rena Salehova, Danimarka’dan Okt. Gülşat Bican, Türkçe Öğretmeni Burak Zeki Denizhan, Türkçe Öğretmeni Hatice İlkay Kılıç, Murat Alper, Kopenhag Belediyesi Türkçe Eğitim Koordinatörü Ümran Germen katılmışlardır.
I. Uluslararası Avrupa’da İki Dilli Türklerin Ana Dili Eğitimi Çalıştayı’nda alınan kararlar ve yapılması gerekenler Kapanış Oturumunda Prof. Dr. Necati Demir, Prof. Dr. Firdevs Güneş, Prof Dr. Cemal Yıldız ve Okt. Gülşat Bican tarafından duyurulmuştur.

Sonraki Sayfa (2/3) Sonraki Sayfa


Content ©
İstiklâl Marşı


3. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası Enstitüsü

Türklerin Dünyası Dergisi
Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks [ZfWT]
Yirmiyedinci sayımız Vol. 10, No. 1 (2018) yayınlanmıştır.

Özlü Söz

Şimdi gerçek olan, bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.
(William Blake)


Gazi Üniversitesi - Gazi Eğitim Fakültesi

Yayımlanan Kitaplarımız
Son Dakika

Pano

oyun komedi sohbet


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Sayfa Üretimi: 0.25 Saniye


EBlue Theme by Nuke Scripts.