Hoşgeldiniz: Prof. Dr. Necati Demir - www.necatidemir.net / www.necatidemir.tk
 Yeni Kullanıcı / Giriş Şu ana kadar 4750731 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007  
Menü

Benim Köşem
· Sunuş
· Bahtiyar Vahapzade
· Türk Ninnilerinin Dili
· Türkiye'nin Bekçisi
· Nevruz
· Pileki/Bileki
· Karatekin Gazi

Uyarı

Bu sitedeki yazılar, yazarının önceden izni olmadan elektronik, mekanik, fotokopi veya herhangi bir kayıt sistemiyle çoğaltılamaz, yayımlanamaz ve depolanamaz.


Ödüller
Gazi Üniversitesinden Yayın Ödülü
2012

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMEL DEĞERLERİ İLE TÜRK MİLLETİNİN MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ”NE HİZMET ÖDÜLÜ
2011

2010 Yılı Türk Halk Bilimine Hizmet Ödülü
2010

2008 Yılı Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü
2008

Dergi-Sempozyum

Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Araştırmaları Dergisi

Gazi Üniversitesi 1. Uluslararası Türkçe Eğitimi Sempozyumu

1. Uluslararası Türkçe Öğretimi Öğrenci Kongresi

Türkçe Araştırmaları Akademik Öğrenci Dergisi

Avrupa'ya Türk Göçü'nün 50. Yılında Türkiye - Avusturya İlişkileri Sempozyumu


www.wir-kinder.de
www.wir-kinder.de

Hit
Şu ana kadar
4750731
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007

Hava Tahmin
İstanbul Ankara
İzmir Antalya
Adana Bodrum

Google Arama
GoogleSigaraya HayırSarı Saltık Gazi'nin Balkanlara Gidişini Anma ve Saltık-name'yi Tanıtım Toplantısı
Sarı Saltık Gazi'nin Balkanlara Gidişini Anma ve Saltık-name'yi Tanıtım ToplantısıSayfa: 1/3

İstanbul, 14 Nisan 2013

Sarı Saltık Gazi'nin Balkanlara Gidişini Anma ve Saltık-name'yi Tanıtım Toplantısı 14 Nisa 2013 tarihinde İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde yapıldı.
Saltık Gazi'nin Balkanlar'da faaliyetlere başlamasının 750. Yılının anılması münasebeti ile 2 yıldır T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği (UKİD), çok çeşitli faaliyetler düzenlemektedir.
Bu çerçevede "Türk Kalkınma ve İşbirliği Ajansı Başkanlığı"nın desteği ile "Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği" tarafından 9-11 Kasım 2012'de Romanya'nın Köstence ilinde I. Sarı Saltık Buluşması düzenlemişti.
İkici adım olarak Saltık Gazi ile ilgili en önemli kaynak olan ve Prof. Dr. Necati DEMİR ve Doç. Dr. M. D. ERDEM tarafından hazırlanan Saltık-name'nin basılmasına karar verilmiştir. "Türk Kalkınma ve İşbirliği Ajansı Başkanlığı" nın desteği ile "Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği" Saltık-name'yi Dokuz cilt olarak dört kitapta toplamış ve yayımlamıştır. Birinci üç ciltlik eser Saltık-name'nin transkripsiyonlu metnini 656 s., ikinci üç ciltlik eser Saltık-name'nin Türkiye Türkçesine Aktarılışını 702 s, üçüncü üç ciltlik eser de (iki kitap halinde) Saltık-name'nin tıpkıbasımını (1317 s) içermektedir. Son baskı teknikleri ile çok kaliteli bir şekilde basılan ve 2665 sayfalık eser, 14 Nisan 2013'te okuyucularla buluşmuştur.
Son olarak da Sarı Saltık Gazi'nin Balkanlara Gidişini Anma ve Saltık-name'yi Tanıtım Tolantısı 14 Nisa 2013 tarihinde İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde yapıldı. Toplantı'ya TİKA başkanı Dr. Serdar ÇAM, UKİD Başkanı Musa Serdar Çelebi, Makedonya Milletvekili Erdoğan Saraç, Azerbaycan Milletvekili Ganira Paşeyeva, Dünya Bektaşileri Başkanı Boba Mondi, üniversitelerimizden öğretim üyeleri katıldılar. Ayrıca Arnavutluk, Bulgaristani Yunanistan ve Türkiye'den ek çok sivil toplum örgütü temsilcileri e vatandaşlarımız katılmıştır.
Topantıda Bilecik Üniversites Rektörü Prof. Dr. Azmi BLGİN, Gazi Üniversitesi Öğreim Üyesi Pof. Dr. Necati DEMİR, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Musa TAŞDELEN birer bildir sundular.


Sonraki Sayfa (2/3) Sonraki Sayfa


Content ©
İstiklâl Marşı


3. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası Enstitüsü

Türklerin Dünyası Dergisi
Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks [ZfWT]
Yirmiyedinci sayımız Vol. 10, No. 1 (2018) yayınlanmıştır.

Özlü Söz

Şimdi gerçek olan, bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.
(William Blake)


Gazi Üniversitesi - Gazi Eğitim Fakültesi

Yayımlanan Kitaplarımız
Son Dakika

Pano

oyun komedi sohbet


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Sayfa Üretimi: 0.03 Saniye


EBlue Theme by Nuke Scripts.